Masaże

Masaż klasyczny kręgosłupa

1 godz.

Masaż o działaniu profilaktycznym i leczniczym w przypadku dolegliwości ze strony kręgosłupa. Skupiamy się na rozluźnieniu mięśni grzbietu, przykręgosłupowych, a także bioder, obręczy barkowej i karku. Podczas masażu wykorzystujemy techniki masażu klasycznego, elementy masażu tkanek głębokich, terapii punktów spustowych, jak i techniki relaksacyjne. Masaż wykonujemy na oleju. Na prośbę, jest możliwość wykonania go przy użyciu masła shea lub świecy. Doskonały dla osób, które odczuwają przeciążenia mięśniowe, jak i potrzebę zadbania o swoją kondycję zdrowotną.


Masaż klasyczny sportowy całego ciała

1 godz. / 1,5 godz.

Masaż wspomagający regenerację u osób aktywnych sportowo, zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie. Bazuje na technikach masażu klasycznego. Zazwyczaj masujemy całe ciało. W zależności od uprawianej dyscypliny i potrzeb osoby masowanej możemy skupić się na wybranych częściach ciała. Masaż sportowy sprawdzi się jako stały element w planie treningowym, jak i regeneracja po zawodach.

Masaż klasyczny relaksacyjny całego ciała olejem, masłem shea lub świecą

1 godz. / 1,5 godz.

Masaż integrujący techniki masażu klasycznego ze sztuką masaży orientalnych. Dopasowany do indywidualnych potrzeb osoby masowanej. Może być wykonany delikatnie lub o średniej intensywności. Intencją tego masażu jest rozluźnienie napięć, które skumulowały się w tkankach, a także uwolnienie stresu. Dbamy o rozluźnienie ciała, jak i umysłu. W ukojeniu nerwów pomaga ciepło pomieszczenia, zapach olejku, masła shea lub świecy oraz wyciszająca muzyka w tle.

Mukhabhyanga – masaż ajurwedyjski twarzy

30 min

Masaż ajurwedyjski twarzy z użyciem naturalnego olejku. Wykonywany w pozycji leżącej. Zróżnicowane i kojące ruchy masażystki rozluźnią mięśnie twarzy, szyi i dekoltu. Relaksuje mięśnie twarzy, usprawnia cyrkulację limfy i wygładza. Ma działanie wyciszające i rozluźniające. Jest końcową częścią całościowego masażu ajurwedyjskiego abhyanga. Może być również stosowany jako osobny masaż lub zwieńczenie innego masażu, np. klasycznego lub relaksacyjnego.

Shiroabhyanga – masaż ajurwedyjski głowy

30 min

Masaż ajurwedyjski głowy i ramion z użyciem naturalnego oleju. Wykonywany w pozycji siedzącej na krześle. Uznawany za jeden z zabiegów najbardziej wyciszających myśli. W trakcie masażystka łączy uspokajające ruchy głaszczące, jak i intensywniejsze pobudzające skórę głowy. Dzięki takiej kombinacji osoba dostaje dawkę bodźców, które w szybki sposób rozluźniają umysł i wyciszają. Jest początkową częścią całościowego masażu ajurwedyjskiego abhyanga. Może być również stosowany jako osobny masaż lub rozpoczęcie innego masażu, np. klasycznego lub relaksacyjnego.

Abhyanga – masaż ajurwedyjski całego ciała

1 godz. 45 min

Klasyczny masaż indyjski całego ciała z użyciem ciepłego oleju sezamowego lub ziołowego. Używamy dużej ilości oleju, który gładko i płynnymi ruchami rozprowadzany jest na całym ciele, od stóp do głowy. Abhyanga składa się z trzech części. Rozpoczyna się masażem głowy i ramion shiroabhyanga w pozycji siedzącej. Następnie przechodzimy do masażu całego ciała w pozycji leżącej. Zwieńczeniem rytuału jest masaż twarzy mukhaabhyanga. Po zakończeniu masażystka pozostawia klienta/kę w ciszy na parę minut.

Stosowany regularnie ma zbawienny wpływ na ogólne samopoczucie i wygląd. Harmonizuje doszę vata, czyli żywioł powietrza i eteru, który według ajurwedy odpowiada za wszelkie dolegliwości. Polecany dla każdego jako terapia odmładzająca, wyciszająca system nerwowy i wzmacniająca system odpornościowy. Może być częścią ajurwedyjskiego programu oczyszczającego panchakarma. Ponadto, wskazany jako regularny rytuał dla utrzymania dobrego, harmonijnego życia.

Rytuał wygładzający Eternal Gold
Złoty peeling cukrowy + masaż masłem shea

1,5 godz.

Luksusowa terapia całego ciała, składająca się z oczyszczenia skóry peelingiem cukrowym, który zostaje zdjęty za pomocą ciepłych ręczników. Peeling pozwala pozbyć się martwego naskórka, pobudza krążenie i przygotowuje skórę do wchłonięcia masła. Następnie ciało jest masowane z użyciem złotego masła shea, które głęboko wnika w skórę. Uczucie lekkości, świeżości i nawilżenia pozostaje na długo. Skóra zyskuje piękny złocisty koloryt. Całość w tle wyciszającej muzyki i eleganckiego zapachu masła.

Rytuał wyszczuplający Slimming Coffee
Peeling cukrowo-kawowy, serum, maska + masaż masłem shea

2 godz. Terapia całego ciała z aktywnymi składnikami o działaniu wyszczuplającym. Rozpoczyna się od oczyszczenia skóry peelingiem cukrowo-kawowym, który zostaje zdjęty za pomocą ciepłych ręczników. Następnie na skórę nakładane jest serum i maska. Rytuał zwieńcza masaż na bazie kawowego masła shea. W powietrzu unosi się pobudzający zmysły zapach kawy.